English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Svečiavosi Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos septintokai

Pasieniečių mokykloje penktadienį pabuvojo 26 moksleiviai kartu su mokytojais iš Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos. Susitikimo metu atvykusiems jaunuoliams buvo papasakota apie pasieniečio profesiją, tarnybos ypatumus, apie galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais.


Moksleiviai aplankė Pasieniečių muziejų. Muziejaus vedėjas Marius Zemenskas juos supažindino su Lietuvos pasienio istorija. Moksleiviai pamatė muziejuje eksponuojamas istorines ekspozicijas, susipažino su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija.


Vėliau moksleiviai kartu su M. Zemensku pasivaikščiojo po mokyklą. Jie apžiūrėjo mokyklos auditorijas, sporto kompleksą ir sudalyvavo edukacinėse pamokose. Specializuotoje kriminalistinių tyrimų laboratorijoje vyriausiasis specialistas Vitalijus Mučinis papasakojo jaunuoliams apie asmens dokumentų patikrą pasienyje, pademonstravo dokumentų tikrinimo ir tyrimo įrangą, parodė kaip su ja dirbama, supažindino jaunuolius su viena iš svarbiausių pasieniečio darbo funkcijų. Moksleiviai pabandė atskirti suklastotus dokumentus nuo tikrųjų. Logistikos skyriaus specialistas Gintaras Vasiliūnas mokiniams papasakojo ir parodė naudojamą tarnyboje ginkluotę ir ekipuotę. Šaudymo tiruose kursantų mokytojai Vaidas Belevičius ir Tadas Borisevičius jiems papasakojo apie saugų ir taiklų šaudymą. Kiekvienas iš jaunuolių pabandė palaikyti mokomąjį ginklą rankose ir pataikyti į taikinius. Mokymo klasėje Profesinių dalykų skyriaus mokytojas Anatolijus Zarovskis pademonstravo moksleiviams tarnyboje naudojamus žiūronus, mokiniai bandė įsijausti į pasieniečio tarnybą ir žvalgėsi jų pagalbą.


Ekskursijos po mokyklos teritoriją metu moksleiviai apžiūrėjo įrengtą pasienio kontrolės punkto imitaciją su nameliu, užtvarais ir nužymėtomis eismo juostomis, mokomąją valstybės sieną, valstybės sienos stulpus, pasienio vandenis. Jiems buvo papasakota, kad čia mokyklos kursantai gali mokytis tikrinti keliaujančiųjų dokumentus tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip tikrame sienos perėjimo punkte, mokytis saugoti valstybės sieną. Po pažinties su pasieniečių mokytojais išvyko į Medininkų pilį.


Pasieniečių mokyklą ir muziejų dažnai aplanko moksleivių grupės iš visos Lietuvos. Jaunuoliai visada išsiveža gerus įspūdžius ir būna maloniai nustebinti pasieniečių profesijos funkcijų įvairove.


 

Renginių kalendorius
<< Sausis 2020 >>
P A T K P Š S
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!  


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве