English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Kauno Jono Basanavičiaus gimnazistai ir Medininkų mokyklos moksleiviai domėjosi profesija

Pasieniečių mokykloje dvi dienas šurmuliavo moksleivių grupės. Jaunuoliai domėjosi profesija, sužinojo ko mokosi būsimieji pasieniečiai ir pamatė, kaip jie gyvena.


Pirmadienį mokykloje apsilankė keturiolika jaunuolių iš Medininkų Švento Kazimiero vidurinės mokyklos ir jų kolegos iš Vokietijos mokymo įstaigos. Antradienį pabuvojo trys dešimtys gimnazistų iš Kauno miesto Jono Basanavičiaus gimnazijos. Tai jaunuoliai, kurie planuoja tapti Mykolo Romerio universiteto (MRU) Viešojo saugumo fakulteto Valstybės sienos apsaugos katedroje egzistuojančio Jaunojo pasieniečio būrelio nariais ir galbūt rinktis pasieniečio kelią. Juos lydėjo MRU lektorė Danguolė Seniutienė.


Susitikimo metu atvykusiems jaunuoliams buvo papasakota apie pasieniečio profesiją, tarnybos ypatumus, apie galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. Moksleiviams buvo išdalinti lankstinukai ir plakatai apie Pasieniečių mokyklą bei  atrankos reikalavimus. Mokyklos atstovai kalbėjo apie teisės pažeidimų prevenciją pasienyje, su jaunimu aptarė draudžiamas veikas. Dar kartą moksleiviams buvo priminta, kad jie privalo būti drausmingi, sąžiningi ir nuovokūs, kad neužkirstų sau kelių, rinkdamiesi ateities profesiją.


Moksleiviai aplankė Pasieniečių muziejų. Muziejaus vedėjas Marius Zemenskas juos supažindino su Lietuvos pasienio istorija. Moksleiviai pamatė muziejuje eksponuojamas istorines ekspozicijas, susipažino su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija.


Vėliau moksleiviai pasivaikščiojo po mokyklą. Jie apžiūrėjo mokyklos auditorijas, sporto kompleksą ir sudalyvavo edukacinėse pamokose. Specializuotoje kriminalistinių tyrimų laboratorijoje mokytojas Tomas Bajorinas papasakojo jaunuoliams apie asmens dokumentų patikrą pasienyje, pademonstravo dokumentų tikrinimo ir tyrimo įrangą, parodė kaip su ja dirbama, supažindino jaunuolius su viena iš svarbiausių pasieniečio darbo funkcijų. Moksleiviai pabandė atskirti suklastotus dokumentus nuo tikrųjų. Logistikos skyriaus specialistas Gintaras Vasiliūnas mokiniams papasakojo ir parodė naudojamą tarnyboje ginkluotę ir ekipuotę. Šaudymo tiruose kursantų mokytojai Mindaugas Kudulis ir Vaidas Belevičius jiems papasakojo apie saugų ir taiklų šaudymą. Kiekvienas iš jaunuolių pabandė palaikyti mokomąjį ginklą rankose ir pataikyti į taikinius.


Ekskursijos po mokyklos teritoriją metu moksleiviai apžiūrėjo įrengtą pasienio kontrolės punkto imitaciją su nameliu, užtvarais ir nužymėtomis eismo juostomis, mokomąją valstybės sieną, valstybės sienos stulpus, pasienio vandenis. Jiems buvo papasakota, kad čia mokyklos kursantai gali mokytis tikrinti keliaujančiųjų dokumentus tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip tikrame sienos perėjimo punkte, mokytis saugoti valstybės sieną.


Po pažinties su pasieniečių mokytojais moksleiviai apžiūrėjo kur gyvena mokyklos kursantai. Taip pat jaunuoliai aplankė Medininkų memorialą.


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве