English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Kursantai Seime klausėsi pranešimų apie Saulės mūšį

Pasieniečių mokyklos kursantai ketvirtadienį Lietuvos Respublikos (LR) Seime klausėsi istorinių pranešimų apie Saulės mūšį.


Būsimieji pasieniečiai kartu su savo kuratore Ramune Kazliene LR Seimo Konstitucijos salėje dalyvavo forume-minėjime „Saulės mūšio pergalės reikšmė valstybės istorijoje ir dabartyje“, skirtame Saulės mūšio 780-osioms metinėms paminėti. Į pamoką susirinko besidomintis istorija jaunimas iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Taip pat renginyje kartu dalyvavo ir Generolo Jono Žemaičio Karo akademijos kariūnų „Saulės“ kuopa.


Forumo-minėjimo pradžioje sveikinimo žodį tarė LR Seimo Pirmininkės pavaduotojas Vydas Gedvilas. Renginio metu buvo skaitomi istoriniai pranešimai apie Kryžiaus žygius Lietuvos istorijoje ir jos mokyme, Saulės mūšio eigą ir pasekmes, Saulės mūšio  ir „savos“ atminties formavimąsi Šiauliuose, Saulės mūšio įvaizdį mokykliniuose istorijos vadovėliuose, Viduramžių ir Saulės mūšio istorinę rekonstrukciją. Taip pat pranešėjai kalbėjo jaunimui apie Saulės mūšio įamžinimo prasmę. Dalyviams buvo rodomas dokumentinis filmas „Saulės mūšis“ – nuo idėjos iki jos įgyvendinimo. Šio filmo režisierius, prodiuseris Saulius Bartkus Pasieniečių mokyklos kursantams ir kariūnų „Saulės“ kuopai padovanojo po DVD filmą, kurį parekomendavo visiems grįžusiems į savo mokymosi įstaigas pasižiūrėti kartu su savo bendramoksliais.


Grįžę iš renginio Seime kursantai dalinosi istoriniais prisiminimais, idėjomis su savo kolegomis ir kartu pažadėjo pasižiūrėti padovanotą dokumentinį filmą „Saulės mūšis“ bendrame mokyklos renginyje.


2016 metais sukanka 780 metų, kai įvyko Saulės mūšis, kuriuo pasiekta pasaulinės istorinės reikšmės pergalė, įrašiusi Lietuvą ir visus baltus į Europos istoriją bei atvėrusi kelius Lietuvos valstybės įtvirtinimui. 2016-ieji yra paskelbi Saulės mūšio metais.


Renginių kalendorius
<< Sausis 2020 >>
P A T K P Š S
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!  


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве