English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Parengti pavyzdiniai Jaunojo pasieniečio būrelio nuostatai ir veiklos programa

VSAT vado Renato Požėlos įsakymu patvirtinti pavyzdiniai Jaunojo pasieniečio būrelio (JPB) nuostatai ir veiklos programa, kuriais siekiama suvienodinti, efektyvinti esamų ir naujai besikuriančių tokių būrelių veiklą, skatinti mokinius tapti jaunaisiais pasieniečiais, dar aktyviau populiarinti pasieniečio profesiją ir aktyviai dalyvauti formuojant visos tarnybos teigiamą įvaizdį tarp jaunimo.


Šie nauji labai svarbūs dokumentai labai palengvins naujų būrelių vadovų darbą ir pačių būrelių veiklą, nes jie turės šiuos pavyzdinius dokumentus ir neteks gaišti laiko kuriant nuostatus ir programas. Jau veikiantys būreliai galės savo dokumentus priderinti prie pavyzdinių nuostatų ir programos.


Pasieniečių mokykloje rengiant šiuos dokumentus nemažai pagelbėjo Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių komandos atstovai, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro darbuotojai ir kitose švietimo įstaigose bei mokyklose dirbantys pedagogai. Tai daugiau kaip pusmetį derintas projektas ir su Pagėgių rinktinėje efektyviai veikiančiu Kudirkos Naumiesčio būrelio vadovu, su Ignalinos rinktinėje veikiančių būrelių vadovais ir jų pedagogais, su VSAT Prevencijos skyriuje ir Vilniaus rinktinėje dirbančiais kolegomis bei VSAT teisininkais.


Priimtomis priemonėmis aiškiau apibrėžiama ir reglamentuojama JPB veikla, jo tikslai ir uždaviniai, būrelio sudėtis ir struktūra, veiklos organizavimas, būrelio narių teisės ir pareigos bei būrelių bendradarbiavimas.


Būrelis yra VSAT struktūrinių padalinių pareigūnų bei mokymo įstaigų mokytojų ir moksleivių grupė, kuri vykdo pasieniečio profesijos populiarinimą, jaunosios kartos ugdymą, įvairių naujovių ir gerosios patirties sklaidą, skatinančią moksleivių pilietinį ugdymą ir užimtumą. Būreliai gali būti įkurti VSAT padaliniuose ir / ar mokymo įstaigose.


Pavyzdiniais JPB nuostatais nustatyti bendri būrelių vadovų įgaliojimai, būrelių savarankiško veikimo ribos, jų sudėtis ir struktūra, tiksliai apibrėžtos vadovų ir narių teisės bei pareigos. Iškelti ir bendri būreliams uždaviniai: kartą per metus nustatyti būrelio prioritetus, organizuoti mokymo įstaigų mokiniams teorines ir praktines pamokas, stovyklas, žygius, kitus renginius ir vykdyti įvairias sporto varžybas, dalintis gerąja patirtimi ir teikti metodinę pagalbą kitiems būreliams, veikiantiems VSAT padaliniuose ir / ar mokyklose ir draugiškai bendradarbiauti su kitais būreliais.


Pagal patvirtintus nuostatus būrelio nariais gali tapti įvairių Lietuvos mokymo įstaigų moksleiviai, ne jaunesni nei 10 metų amžiaus. Tai neformalaus ugdymo mokymas. Jaunimas dalyvaus visuose būrelio metu vyksiančiose veiklose, turės galimybę tobulėti, įgyti naujų įgūdžių sprendžiant problemas, priimant sprendimus, turės galimybę reikšti nuomonę, rodyti iniciatyvą, lavinti kūrybiškumą. Taip pat dalyvaus teminiuose žaidimuose, galės atskleisti turimus sugebėjimus, pasidalinti patirtimi su bendraamžiais, generuoti savo idėjas, pasiūlymus, temas. Nariai taip pat turės galimybe dalyvauti pasieniečių organizuojamuose renginiuose, stovyklose, sąskrydžiuose, varžybose.


Veiklos programoje aiškiai suformuluoti svarbiausi būrelio mokymo uždaviniai ir mokymo metodai, būrelių programos turinys. Pagal veiklos programą nariai mokysis pilietinio ir patriotinio, lyderystės ugdymo temomis, susipažins su rikiuotės statuto bendrais reikalavimais, taktikos aspektais, šaudybos ir ginklų temomis, mokysis imtis veiksmų ekstremaliose situacijose, susipažins su turizmu ir kraštotyra. Nustatyta būrelio vadovams veiklos programos bendra apimtis ir mokymosi trukmė.


Nuostatai ir veiklos programa leis vienodai ir kryptingai organizuoti būrelių veiklą visuose VSAT padaliniuose bei mokymo įstaigose.


Ši priemonė įgyvendinta vykdant VSAT Prevencijos skyriaus parengtą Prevencinių priemonių įvaizdžiui gerinti ir pasieniečio profesijai populiarinti planą.


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве