English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Penktajame pėsčiųjų žygyje „Pasieniečių keliais“ žygiavo apie 550 dalyvių

Šeštadienį Pasieniečių mokykloje vyko V-asis pagarbos žuvusiems pasieniečiams pėsčiųjų žygis „Pasieniečių keliais“. Žygį organizavo Pasieniečių mokykla, VšĮ RCE ir Pėsčiųjų žygių asociacija. Žygis - nekomercinio pobūdžio visuomeninis renginys, todėl dalyvauti jame galėjo kiekvienas panorėjęs žygeivis. Dalyvių gretas sudarė pasieniečiai ir jų vadovai, ne maža dalis policininkų, Pasieniečių ir Ugniagesių gelbėtojų mokyklų kursantai, Jaunojo pasieniečio būrelio nariai, kariai, ugniagesiai gelbėtojai, įvairių įstaigų ir organizacijų, asociacijų atstovai bei kiti svečiai. Tarp žygeivių netrūko ir keturkojų augintinių.


10 val. prie starto linijos, nepabūgę artėjančio lietaus ir stipraus vėjo, stojo daugiau kaip 550 žygeivių iš Lietuvos ir užsienio, kurie išbandė savo jėgas ir ištvermę pasirinkdami skirtingą trasą: 16 arba 25 kilometrus. Žygio maršrutas prasidėjęs Pasieniečių mokykloje, tęsėsi per Medininkų, Dainavos, Šakiškių kaimų apylinkes, prie valstybės sienos su Baltarusija ir baigėsi Pasieniečių mokykloje. Žygio dalyviai galėjo aplankyti Medininkų pilį, Medininkų memorialą, užlipti ant Aukštojo ir Juozapinės kalnų, pasigrožėti gamtovaizdžiu. Asfaltuotais keliais, žvyrkeliais, lauko bei miško keliukais žygeiviai sėkmingai įveikė pasirinktus atstumus. Visi žygio dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir žygio medaliais, pavaišinti pasienietiška koše.

 

Tradicinio žygio tikslas – atminti ir pagerbti Laisvės gynimo ir didžiąsias netektis, pirmosios 1940-ųjų metų sovietinės invazijos į Lietuvą aukos, žuvusio pasienio policijos Alytaus baro Ūtos pasienio sargybos viršininko Aleksandro Barausko 76-ąsias ir kitų pasieniečių žūties metines bei įamžinti istorinių įvykių pasienyje tęstinumą.


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве