English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Jūrų uoste Ukrainos ir Moldovos pareigūnams vyksta mokymai apie branduolinių ir radioaktyvių medžiagų aptikimą

Siekiant stiprinti Rytų Europos regiono saugumą, plėtoti Lietuvos, Ukrainos ir Moldovos valstybės sienos apsaugos tarnybų bendradarbiavimą kovoje su neteisėtos branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų apyvartos grėsmėmis, gegužės 22-28 d. VSAT Pasieniečių mokyklos Branduolinio saugumo kompetencijos centras (BSKC) organizuoja mokymus „Branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų aptikimas ir reagavimas pasienio tikrinimo metu“ Ukrainos ir Moldovos sienos apsaugos, muitinės, ekologinės kontrolės tarnybų pareigūnų grupei.


Mokymai vyksta Klaipėdos jūrų uoste, kur svečiams pristatoma čia esanti branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų aptikimo infrastruktūra. Prie šių tarptautinių mokymų įgyvendinimo prisidėjo VSAT Pakrančių apsaugos rinktinė. Šis VSAT padalinys, be kitų funkcijų, atlieka asmenų, transporto priemonių ir gabenamų krovinių radiacinę kontrolę jūrų uoste.


Renginio tikslas – pristatyti valstybių partnerių pareigūnams Lietuvos pasienio radiacinės kontrolės atlikimo, specialiosios įrangos naudojimo ir priežiūros metodikas, pasidalinti VSAT patirtimi plėtojant radiacinę kontrolę pasienio kontrolės punktuose. Mokymai orientuoti į praktinių patikrinimų įgūdžių formavimą, susipažinimą su technine įranga ir jos panaudojimo gebėjimų tobulinimą. Taip pat bus akcentuojama tarpinstitucinė sąveika ir reagavimo procedūros aptikus jonizuojančią spinduliuotę skleidžiančius objektus pasienio tikrinimo metu.


Pratybų metu renginio dalyviai susipažįsta su mobiliąja dozimetrinės kontrolės sistema ir išbando jos galimybes.


Renginio metu Pasieniečių mokyklos atstovai su Ukrainos ir Moldovos kolegomis aptaria naujausius neteisėtai gabenamų branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų sulaikymo Rytų Europoje atvejus, kurie pastaruoju metu nustatomi gana dažnai. Vyksta diskusijos dėl teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo ir nuolatinio pasirengimo užtikrinimo galimybių ir būdų. Kaip veiksminga priemonė užtikrinti teisėsaugos institucijų personalo mokymą ir nuolatinį kvalifikacijos tobulinimą užsienio kolegoms pristatoma BSKC veikla.


Šis renginys tęsia 2014 m. prasidėjusį BSKC bendradarbiavimą su Ukrainos ir Moldovos teisėsaugos institucijomis rengiant mokymus, seminarus ir pratybas.


Renginį finansuoja ir jo logistinį palaikymą užtikrina Jungtinių Amerikos Valstijų Eksporto kontrolės ir sienų saugumo agentūra. Ši institucija nuo 2012 m. teikia paramą BSKC aprūpinant technine įranga ir organizuojant tarptautinius branduolinio saugumo srities mokymus Lietuvoje.


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве