English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Vyksta tarptautinis Masinio naikinimo ginkluotės ir jo komponentų aptikimo ir užkardymo seminaras

Pasieniečių mokyklos Branduolinio saugumo kompetencijos centre (BSKC) vyksiančiame Masinio naikinimo ginkluotės ir jo komponentų aptikimo ir užkardymo tarptautiniame seminare diskutuoja Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos Respublikų policijos, muitinės, kriminalinės žvalgybos, sienos apsaugos ir kitų teisėsaugos tarnybų atstovai.


Gegužės 2 d. BSKC prasidėjo penkias dienas truksiantis tarptautinis Masinio naikinimo ginkluotės ir jo komponentų aptikimo ir užkardymo seminaras. Mokymuose, kuris vyks anglų kalba, dalyvauja 20 policijos, muitinės, kriminalinės žvalgybos, sienos apsaugos ir kitų teisėsaugos tarnybų atstovai iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos. Seminarą organizuoja BSKC ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Eksporto kontrolės ir sienų saugumo agentūra, logistinę pagalbą suteikia ir JAV ambasada Vilniuje. Mokymus veda JAV Energetikos departamento ir kitų institucijų ekspertai, jiems talkina BSKC darbuotojai.

Seminaro metu nagrinėjamos branduolinių ir kitų radioaktyviųjų, cheminių, biologinių ir sprogstamųjų medžiagų aptikimo metodikos, tobulinami techninės įrangos panaudojimo įgudžiai, organizuojamos pratybos.


Šis seminaras organizuojamas siekiant apsikeisti patirtimi ir stiprinti Baltijos jūros regiono valstybių teisėsaugos insitucijų bendradarbiavimą kovoje su neteisėta branduolinių ir kitų radioaktyviųjų, cheminių, biologinių ir sprogstamųjų medžiagų apyvarta, stiprinti pareigūnų kompetencijas ir gėbėjimus užkardyti terorizmo grėsmes bei kartu stiprinti viso regiono saugumą. Dažnai įvykdomi teroro išpuoliai parodo šiolaikinio terorizmo „tarptautiškumą“, kuomet teroro aktai planuojami ir vykdomi skirtinguose valstybėse, o jų vykdytojų kelionių geografija būna labai plati. Todėl sėkmė kovojant su šiomis pavojingomis apraiškomis priklauso nuo teisėsaugos institucijų pajėgumų ir efektyviai veikiančių apsikeitimo informacija mechanizmų.


BSKC nuo 2012 m. bendradarbiauja su JAV Eksporto kontrolės ir sienų saugumo agentūra organizuojant tarptautinius branduolinio saugumo mokymus Lietuvoje. Šį kartą JAV partneriai perduos BSKC papildomos įrangos: du jonizuojančiosios spinduliuotės paieškos įrenginius, du  radionuklidų identifikavimo įrenginius ir kontrabandos aptikimo rinkinį.


BSKC siekia plėtoti bendradarbiavimą ir su kaimynėnimis valstybėmis. Šio seminaro metu vyksiantis apsikeitimas patirtimi, diskusijos ir dalyvavimas pratybose prisidės puoselėjant dalyvaujančių valstybių bendradarbiavimą kovoje su terorizmu, tobulinti pareigūnų pasirengimą ir prisidės prie regiono saugumo stiprinimo.


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве